Ši svetainė naudoja slapukus („cookies“), norint suteikti kokybiškesnes paslaugas. Likdami svetainėje sutinkate su šia politika.

Saulės elektrinių avarinio automatinio atjungimo sprendimas

Paskelbta auregis 2020.01.10 0 Komentarai Straipsniai,

Saulės elektrinių avarinio automatinio atjungimo sprendimas

 

Saulės elektrinių plėtrai Lietuvoje turi įtakos keletas faktorių. Pirmiausia tai sumažėjusios įrangos kainos ir supaprastinta prijungimo prie energetinio tinklo tvarka. Tačiau autonomiškai dirbančių jėgainių skaičiaus didėjimas neišvengiamai sukelia problemas palaikant visos elektros energijos tiekimo sistemos stabilumą. Dėl šios priežasties prijungimo sutarties dokumentuose numatomas reikalavimas, kad jėgainė turi būti automatiškai atjungiama nuo energetinio tinklo kai įtampos dažnis sistemoje pasiekia, pvz. 50,31 Hz. Tai atsitinka sumažėjus sistemoje naudojamos galios dydžiui ir generuojamos pertekliui. Šio reikalavimo įvykdymui naudojami tinklo parametrų analizatoriai. Jų pasiūla pakankamai didelė, bet ne kiekvienas modelis efektyviai atliks apsauginio atjungimo funkciją. Pigiausi modeliai dažnį matuoja su per didele paklaida, pvz., N27P (±0,1Hz), ar ND20 (±0,1Hz).

 

Patikimam atjungimui prie nurodytos dažnio vertės reikalinga matavimo paklaida 0,04...0,05Hz. Priešingu atveju atjungimas bus atliekamas per anksti ir bus ribojamas energijos tiekimo kiekis į energetinę sistemą. Todėl rekomenduojame LUMEL energetinio tinklo parametrų analizatorius P30P arba ND30.

Sekantis parametras - tai galimybė programuoti ne tik histerezę, bet ir suveikimo uždelsimą. Tai pašalina atjungimus dėl trumpalaikių dažnio šuolių, taip vadinamą trigerio efektą, kai įrengimas išjungiamas ir be pauzės vėl įjungiamas. Tinklo parametrų analizatoriai įgalina turėti ir daugiau funkcijų. Tai vartotojo tinkle generuojamų harmoninių dedamųjų lygio (pagrindinis šaltinis dažnio keitikliai), reaktyvinės galios kontrolė. Turint šią informacija galima eliminuoti trikdžius, kompensuoti reaktyvinę galią, pasitikrinti ar optimaliai apkraunami elektros varikliai. Dar viena galima funkcija svarbi mažos galios vartotojo vidaus tinkle yra apsauga nuo perkrovų. Kontroliuojant jos dydį ir atjungiant mažai svarbius įrenginius galima apsaugoti vidinio tinklo instaliaciją nuo pažeidimų ir išvengti tinklo operatoriaus baudų už perkrovas. Taip pat svarbi parametrų registravimo funkcija. Pagal sukauptus duomenis galima nustatyti perkrovų priežastis ir tiekiamos elektros energijos kokybės parametrų nuokrypius nuo standartų nustatytų verčių, kas gali sukelti įrangos ir prietaisų gedimus.

 


 

R.Ambrulevičius

rimvydas@auregis.lt

+370 686 54049

Loading...